Горбок се збогуваше со Вардар преку Инстаграм (ФОТО)

Левиот бек на екипата на Вардар, Сергеј Горбок во следната сезона нема да го носи „црвено-црниот“ дрес. Тој е уште еден од ракометарите кои си заминуваат од клубот.

Горбок се прости со Вардар преку својот профил на Инстаграм каде што објави дека во новата сезона нема да биде дел од играчкиот состав на вардарци. Сепак, нема инфо од негова страна дали ова значи крај на неговата играчка кариера или, пак, ќе продолжи во друга екипа.

„Сакам да кажам едно големо благодарам за сето она што го имам доживеано во овој клуб. Голема благодарност досите фанови и градот Скопје. Јас сум многу среќен што успеав да запознаам многу луѓе и сите тие да станат дел од мојот живот. Многу голема благодарност до Сергеј Самсоненко и за најдобриот ракометен клуб во светот. Бев среќен да играм за овој клуб со толку прекрасни луѓе. Ви благодарам на сите премногу“, напиша Горбок на својот профил на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

Јас сакам да кажам едно големо благодарам за сите што го имам доживеано во овој клуб. Голема благодарност до сите фанови и градот Скопје. Јас сум многу среќен што успеав да знаат многу луѓе и тие станаа мојот живот. И многу благодарение на Сергеј Samsonenko за најдобар ракометен клуб во светот. Бев среќен да игра во овој клуб со толку прекрасни луѓе. Ви благодариме на сите толку многу💪💪💪👏👏 I want to say a huge thank you to everyone that I have experienced in this club. Many thanks to all the fans and the city of Skopje. I am very happy that I got to know many people and they became my life. And many thanks to Sergey Samsonenko for the best handball club in the world. I was lucky to play in this club with such beautiful people. Thank you all very much💪💪💪🙏🙏🙏

A post shared by Сергей (@gorboksergej) on