Гледајте го во живо натпреварот Татран Прешов – Еурофарм Работник (ЛИНК)

Ракомеарите на Еурофарм Работник денеска се гости во Словачка, каде што во рамки на 6. коло од Лигата на шампионите му гостуваат на составот на Татран Прешов. Се работи за прв меч после паузата поради ЕХФ-неделата, па се очекува тимот од Битола да успее да се покаже во одлично издание.

Оваа средба вообичаено оди во пренос на првиот канал на Македонската телевизија. Сепак, доколку во моментот на одигрувањето на сребдата не сте во Македонија и не можете да го следите овој канал на вашите ТВ приемници тоа ќе можете да го направите на линковите во продолжение.

ЛИНК 1

ЛИНК 2