Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Металург 2 и Радовиш (ЛИНК)

Веќе се одиграа два натпревари од 14. коло во Суперлигата, во кои Бутел Скопје и Металург остварија очекувани победи, денеска на програмата се уште три меча од елитната конкуренција.

Во Автокоманда, тимот на Металург 2 го пречекува Радовиш, кој сезонава имаше амбиции да стигне до плеј-оф, но се чини дека нема да успее во тоа.

Натпреварот меѓу Металург 2 и Радовиш се игра од 16:00 часот, а може да го следите на линкот во продолжение…