Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Работнички и Металург (ЛИНК)

Петтото коло во Суперлигата, започна минатиот вторник со средбата меѓу Бутел и Струга, а ќе заврши во среда со дуелот меѓу Пелистер и Пролет.

Во меѓувреме, тимот на Охрид славеше над Вардар Јуниор, а Радовиш оствари висок триумф над Металург 2.

Во саботата требаше да играат Работнички и Металург, но оваа средба беше одложена за денеска, поради тоа што во СРЦ „Кале“ немаше доктор.

Натпреварот започнува во 14:00 часот, а може да го гледате на линкот во продолжение…