Гледајте го во живо натпреварот Металург 2 – Пролет 62 (ЛИНК)

Денеска од 19:45 часот во салата „Автокоманда“ се среќаваат екипите на Металург 2 и Пролет 62, а тоа е дуел со кој се отвора 2. коло од Супер машката лига.

Двете најборбени екипи во 1. коло денеска ќе имаат интересна пресметка во која ќе може да се види најдоброто од двата состави.

Оттаму ова ќе биде интересен меч, а доколку денеска не сте на трибините во салата „Автокоманда“ тогаш овој дуел ќе можете да го следите преку линкот кој ќе го имате во продолжение.

ЛИНК