Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Македонија – Романија (ЛИНК)

Машката младинска репрезентација на Македонија денеска го игра третиот натпревар на ЕХФ шампионатот во градот Варна, во источниот сосед на Македонија.

Селекторот Бранко Ангеловски и неговиот стручен штаб, направија една промена во ростерот за дуелот со Романија.

Во составот ќе биде левиот бек Давид Димевски, додека надвор од комбинација остануваат Марио Стојановски и Томислав Димковски.

Натпреварот меѓу Македонија и Романија се игра денеска со почеток во 14:00 часот, а судиите може да го гледате ТУКА или ТУКА.