Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Македонија – Грција (ЛИНК)

Машката репрезентација на Македонија вечерва го игра првиот натпревар на Медитеранските игри во алжирскиот град Оран.

Ривал на избраниците на Кире Лазаров е селекцијата на јужниот сосед, а натпреварот започна со половина час одложување.

Во групата, каде што е Македонија се одигра уште еден натпревар – домаќинот Алжир ја совлада Турција со 32-27.

На другите два меча од групата А, Србија беше подобра од Словенија со 31-27, додека Египет ја совлада Италија со 38-35.

Натпреварот меѓу Македонија и јужниот сосед можете да го гледате на линкот во продолжение или ТУКА