Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Кил – Барселона (ЛИНК)

Екипите на Кил и Барселона денеска го играат натпреварот кој се чекаше со месеци бидејќи Ф4 турнирот за сезоната 2019/20 во Лигата на шампионите беше одложен.

Шампионите на Германија и на Шпанија вчера беа подобри во полуфиналните дуели и добија можност денеска да се пресметаат во битката за трофејот.

Ова ќе биде чудно финале бидејќи ќе нема присуство на публика, но дефинитивно ќе биде возбудливо бидејќи се работи за две квалитетни екипи. Според формата во оваа сезона предноста е на страната на Барселона, но тоа ќе мора да биде потврдено и на терен.

Натпреварот почнува во 20:30 часот, а доколку на вашите ТВ оператори немате некој од каналите кои директно го пренесуваат завршниот турнир од Лигата на шампионите за сезоната 2019/20, тогаш ќе може да го следите овој натпревар на некој од следните линкови.

ЛИНК 1

ЛИНК 2 (Линкот работи само со поддршка на екстензијата HOLA и не работи преку мобилен телефон. За сите оние кои се надвор од границите на Македонија, линкот е отворен доколку ниту еден национален бродкастер не ги откупил правата за ЛШ)