Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Еурофарм Пелистер – Ним (ЛИНК)

Екипата на Еурофарм Пелистер денеска го игра првиот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа.

Овој натпревар ќе оди во пренос на осмиот канал на Арена Спорт ТВ, но нема можност за линк во моментов.

Сепак, доколку го немате овој канал кај вашите ТВ приемници тогаш можете да го следите на ЕХФ ТВ. Натпреварот ќе можете да го гледате на следниот ЛИНК.