Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Елверум – Вардар (ЛИНК)

Денеска екипите на Елверум и Вардар ќе одиграат уште еден натпревар од Лигата на шампионите во СЦ „Јане Сандански“, а овој пат домаќини се ракометарите од тимот од Норвешка.

Средбата почнува од 18:45 часот и ова е нова шанса за да се обезбеди позитивен резултат за вардарци.

Двата тима одиграа интересен натпревар во неделата со многу голови, па и денеска не се очекува ништо поразлично односно се чека нова средба во која ќе има неизвесност.

И овој натпревар оди во пренос на Македонската телевизија, а доколку не сте пред ТВ приемниците можете да го следите на некој од следните линкови.

ЛИНК 1

ЛИНК 2