Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот ГОГ Гудме – Еурофарм Пелистер (ЛИНК)

Ракометарите на Еурофарм Пелистер денеска конечно го имаат првиот официјален натпревар и тој ќе го одиграат во Данска.

Се работи за средба од 2. коло од Лигата на Европа, а со оглед на тоа што двобојот против Татабања беше одложен поради позитивни ракометари на корона во тимот од Унгарија.

Натпреварот оди во директен пренос на Македонската телевизија како и сите други средби сезонава кои се во рамки на Лигата на шампионите и Лигата на Европа.

Преносот ќе оди на спортскиот канал или МТВ 3, но и на МТВ 1 така што ќе може да се следи на еден од овие два канали. Има и трета опција која ќе можете да ја видите во продолжение со објаснување како можете да го следите овој канал.

ЛИНК 1

ЛИНК 2

ЛИНК 3 (Линкот работи само со поддршка на екстензијата HOLA и не работи преку мобилен телефон. За сите оние кои се надвор од границите на Македонија, линкот е отворен доколку ниту еден национален бродкастер не ги откупил правата за ЛШ)