Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Висла Плоцк – Металург (ЛИНК)

Составите на Висла Плоцк и Металург денеска ќе одиграат уште еден натпревар во рамки на Групата А од Лигата на Европа.

Откако во неделата тимот на Висла Плоцк славеше со 38:19 и денеска ќе биде со улогата на фаворит. За разлика од тој натпревар сега е и домаќин, а има две измени во тимот и шанса ќе добијат помлади ракометари.

Во Металург денеска дебитира Црногорецот Василије Калуѓеровиќ, па ќе биде интересно да се види како ќе се покаже на теренот.

Натпреварот оди во пренос на Македонската телевизија и почнува од 18:45 часот, а доколку не сте пред ТВ приемниците можете да го погледнете овој дуел и на некој од линковите во продолжение.

ЛИНК 1

ЛИНК 2