Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Вардар – Пик Сегед (ЛИНК)

Ракометарите на Вардар го пречекуваат составот на Пик Сегед на средба од 8. коло во Групата А од Лигата на шампионите, а ова ќе биде нов обид да се прекине лошата серија и да се дојде до триумф.

Вардар е ослабен бидејќи не може во комплетен состав да настапи на овој дуел, но ќе се направи сè што може за да се дојде до триумф.

Средбата се игра во СЦ „Јане Сандански“, а оди во директен пренос на Арена Спорт 5. Доколку го немате овој канал на вашите оператори можете да го следите на линкот во продолжение

ЛИНК

Можете да го следите и на каналот на ЕХФ ТВ.

ЛИНК