Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Вардар – Еурофарм Пелистер (ЛИНК)

Ракометарите на Вардар и Еурофарм Пелистер денеска ќе ги одмерат силите во финалето од Купот на Македонија.

Средбата се игра во салата во „Автокоманда“, а почетокот е во 17:30 часот. Овој натпревар ќе го даде новиот освојувач на Купот на Македонија и ќе биде продолжување на ривалството на овие две екипи така што ќе биде доста возбудливо на теренот.

Натпреварот ќе оди во пренос на првиот канал на Македонската телевизија, но доколку не сте пред ТВ приемниците можете да го следите на некој од линковите во продолжение.

ЛИНК 1

ЛИНК 2