Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Вардар Неготино – Аеродром (ЛИНК)

Плеј-оф групата од Првата машка лига денеска носи дерби дуел во кој сигурно ќе има што да се види на теренот бидејќи бодовите се значајни за двете екипи.

Вардар Неготино денеска го пречекува составот на Аеродром во меч од 2. коло и тука дефинитивно ќе има неизвесност. Нијанси се очекува да бидат во прашање за победникот што најавува убава средба.

Овој дуел почнува од 18:30 часот, а се игра во Неготино. Истиот ќе имате можност да го следите на Youtube на линкот во продолжение.

ЛИНК ЗА СЛЕДЕЊЕ НА НАТПРЕВАРОТ