Гледајте го во живо натпреварот Вардар – Ал Мудар (ЛИНК)

Ракометарите на Вардар од 19 часот го играат првиот натпревар на Светското клупско првенство во Дамам во Саудиска Арабија, а противник е домашната екипа на Ал Мудар.

Овој натпревар како и другите средби од турнирот одат во директен ТВ пренос на телевизија Телма.

Сепак, доколку не можете да го следите овој канал или можеби сте надвор од Македонија тогаш ќе можете да го следите актуелниот европски првак на некој од следните линкови.

ЛИНК 1

ЛИНК 2