Гледајте ВО ЖИВО: Македонија – Унгарија (ЛИНК)

Женската репрезентација на Македонија денеска го продолжува разигрувањето за пласман на Европското првенство во ракомет на плажа.

Избраничките на Златко Мојсоски за ривал ќе ја имаат селекцијата на Унгарија во борбата за пласман од 12 до 16 место.

Мечот започнува од 15:00 часот во португалскиот град Назаре, а може да го гледате на линкот во продолжение ТУКА.

*за да го следите натпреварот на ЕХФ ТВ мора да се регистрирате на сајтот во неколку чекори.