Гледајте ВО ЖИВО: Македонија – Португалија (ЛИНК)

Женската репрезентација на Македонија во ракомет на плажа денес ќе атакува на првата победа на Европското првенство, кое се одржува во португалскиот град Назаре.

Македонија за последен ривал од групната фаза ја има селекцијата на Португалија, која на претходнитее два натпревари успеа да запише еден триумф, против Украина.

Нашата репрезентација на дуелите против Холандија и Украина беше поразена со 2-0 во сетови.

Натпреварот меѓу Македонија и Португалија стартува од 13:00 часот, а може да го гледате ТУКА.