Гледајте во ВО ЖИВО натпреварот Еурофарм Пелистер – ГОГ (ЛИНК)

После двете победи против тимот на Татабања денеска составот на Еурофарм Пелистер има нов натпревар во Лигата на Европа и нов обид за бодови кои ќе значат многу во трката за пласман во осминафиналето.

ГОГ е силен тим и нема да биде воопшто лесно, но ова е шанса за тимот од Битола да покаже дека може против секого така што ќе има што да се види на теренот и јасно е дека ќе биде доста возбудливо.

Средбата почнува од 20:45 часот, а оди во пренос на Македонската телевизија. Доколку не сте пред ТВ приемниците можете да го погледнете овој дуел и на некој од линковите во продолжение.

ЛИНК 1

ЛИНК 2