Влах ги прати по „бурек“ дефанзивците на Кил (ВИДЕО)

Словенечкиот првак Целје славеше сензационално против Кил со 38-36 во втората рунда од Лигата на шампионите.

Најдобар на теренот во тимот на Алем Тоскиќ беше средниот бек Алекс Влах, кој постигна десет погодоци против „зебрите“.

Еден од нив беше посебно убав, во моментите кога Целје ја градеше предноста што ја задржа до крајот на мечот.

Во една акција, тој го прати по „бурек“ Карл Валиниус и со ролинг погоди во голот на бундеслигашот. Погледнете…