Викендов на терените низ Македонија: Металург против Горење за група фаза во Купот на ЕХФ

Ракометарите на Металург викендов ќе го добијат главното внимание на домашен терен бидејќи Вардар и Еурофарм гостуваат, а женската репрезентација е на турнир во Турција.

Оттаму во Македонија останува само еден дуел на меѓународна сцена, а во него тимот на металург ќе се соочи со екипата на Горење против која играше минатата сабота во Велење. В недела е шансата да се врати со камата, а ова ќе биде дуел кој дефинитивно ќе привлече внимание бидејќи се работи за две добри екипи кои може да одиграат интересен ракомет.

ВИКЕНДОВ НА ТЕРЕНИТЕ НИЗ МАКЕДОНИЈА

ПЕТОК, 22 НОЕМВРИ

19:00ч

БУТЕЛ СКОПЈЕ – ВАРДАР ЈУНИОР (Супер машка лига)

20:00ч

АСТРАИОН – ПРИЛЕП (Прва машка лига, Група 1)

САБОТА, 23 НОЕМВРИ

12:00ч

МЕТАЛУРГ 2 – РАБОТНИЧКИ (Супер машка лига)

13:00ч

КЛ 7 – ГРК БОРЕЦ (Прва машка лига, Група 2)

20:00ч

РИНИА М – ТЕКСТИЛЕЦ (Прва машка лига, Група 1)

17:30ч

СТРУГА – РАДОВИШ (Супер машка лига)

НЕДЕЛА, 24 НОЕМВРИ

12:00ч

АЛУШОВСКИ – МАКЕДОНИЈА ЃП (Прва машка лига, Група 1)

АЕРОДРОМ – ПАРТИЗАН (Прва машка лига, Група 2)

13:00ч

ЈУНИОР КИСЕЛА ВОДА – ПРИЛЕП (Прва машка лига, Група 1)

17:00ч

ОХРИД – ПЕЛИСТЕР (Супер машка лига)

18:00ч

МЕТАЛУРГ – ГОРЕЊЕ (Куп на ЕХФ)

18:30ч

КУМАНОВО – ВАРДАР НЕГОТИНО (Прва машка лига, Група 1)

19:00ч

МЛАДОСТ БОГДАНЦИ – ПРЕСПА (Прва машка лига, Група 2)

20:30ч

ЈЕХОНА – ГРК ТИКВЕШ (Прва машка лига, Група 2)