Викендов на терените: Вардар утре во Унгарија, но Еурофарм Работник в недела во Битола

И овој викенд ќе има натпреар од Лигата на шампионите на домашна сцена, а во Битола ќе игра екипата на Еурофарм Работник.

Битолчани ќе се обидат да стигнат до втората победа во Лигата на шампионите, а противник е составот на Татран Прешов.

Вардар овој викенд е во гости, а ќе игра против екипата на Веспрем. Тој меч е на програмата утре од 17:30 часот.

Другите средби се од домашна сцена од четирите лиги, од кои две би можеле да не се играат бидејќи прволигашите најавуваат бојкот.

ВИКЕНДОВ НА ТЕРЕНИТЕ НИЗ МАКЕДОНИЈА

ПЕТОК, 18 ОКТОМВРИ

18:30ч

БУТЕЛ СКОПЈЕ – МЕТАЛУРГ 2 (Супер машка лига)

САБОТА, 19 ОКТОМВРИ

13:30ч

ЈУНИОР КИСЕЛА ВОДА – АЛУШОВСКИ (Прва машка лига, Група 1)

14:00ч

ГЕВГЕЛИЈА – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ (Женска лига)

15:30ч

ВАРДАР ЈУНИОР – ПРОЛЕТ 62 (Супер машка лига)

16:30ч

ПАРТИЗАН – ЈЕХОНА (Прва машка лига, Група 2)

МЕТАЛУРГ – КУЗМАН ВАРДАР (Женска лига)

18:30ч

ПЕЛИСТЕР – МЕТАЛУРГ (Супер машка лига)

КУМАНОВО – ЧАИР (Женска лига)

19:00ч

РАДОВИШ – РАБОТНИЧКИ (Супер машка лига)

АСТРАИОН – ТЕКСТИЛЕЦ (Прва машка лига, Група 1)

19:30ч

СТРУГА – ОХРИД 2013 (Супер машка лига)

НЕДЕЛА, 20 ОКТОМВРИ

10:30ч

АЛУШОВСКИ – СТРУЖАНКА (Женска лига)

12:00ч

ОВЧЕ ПОЛЕ СУ – ПЕЛИСТЕР (Женска лига)

12:30ч

КЛ 7 – ГРК ТИКВЕШ 2014 (Прва машка лига, Група 2)

14:30ч

АЕРОДРОМ – МЛАДОСТ БОГДАНЦИ (Прва машка лига, Група 2)

16:00ч

ВАРДАР НЕГОТИНО – ПРИЛЕП (Прва машка лига, Група 1)

17:00ч

ЕУРОФАРМ РАБОТНИК – ТАТРАН ПРЕШОВ (Лига на шампиони)

СПАРТАК – ДЕСПИНА (Женска лига)

ГРК БОРЕЦ – ПРЕСПА 2015 (Прва машка лига, Група 2)

18:30ч

МРК КУМАНОВО – МАКЕДОНИЈА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ (Прва машка лига, Група 1)