Вецлар на македонски јазик го поздрави Миркуловски (ФОТО)

Македонската легенда Филип Миркуловски минатиот викенд го одигра последниот натпревар во кариерата.

Вецлар на тој двобој славеше против Минден, а по завршувањето имаше мала церемонија за Миркуловски.

Бундеслигашот уште еднаш го поздрави заминувањето на Миркуловски во играчка пензија, овојпат на македонски јазик.

Средниот бек сега преминува во тренери, и ќе му биде асистент на првиот тренер Бен Мачке од наредната сезона.