Вардарци распалија скара, уживаат во последниот слободен ден (ФОТО)

Ракометарите на Вардар се подготвуваат за стартот на подготовките за новата сезона, кои стартуваат утре, а последниот слободен ден го искористија максимално.

Денеска се правеше скара, па дел од интернационалците се на едно место и го очекуваат крајот на паузата која траеше и подолго од што е потребно. Сепак, атмосферата е одлична и сите се подготвени за она што претстои така што возбудувањата допрва ќе претстојат.