Борко откри: Додека добивам повик, јас ќе бранам за репрезентацијата!

Македонија не ја оствари целта и со една победа и два порази го завршува настапот на ЕП 2020 без пласман во главната фаза. Голманот Борко Ристовски откри дека и натаму ќе го брани голот на нашата селекција.

Неуспехот на ова ЕП за 37-годишниот голман на македонската репрезентација не значи крај и откажување…

„Се додека ме вика селекторот и се додека јас имам сила, за македонската репрезентација секогаш ќе бидам тука, на располагање“ – рече Борко Ристовски.

Следен предизвик за нас ќе биде првиот бараж за Светското првенство во Египет во април.