Стојковска асистира, Саздовска реализира – Македонска атракција против Норвешка (ВИДЕО)

Репрезентациајта на Македонија игра добар натпревар против европскиот и светскиот шампион Норвешка во рамки на ЕХФ Евро Купот и на полувреме имаше два гола негатива од 12:14.

Избраничките на Љубомир Савевски играат добар натпревар, со воиграни акции и без голем притисок пружаат силен отпор на огромниот фаворит.

На моменти Македонија игра и актрактивно, а таков гол потигна Саздовска после асистенција на Стојковска.

Атракцијата погледенете ја во следното видео…