Астраион остана без бодови и против Јуниор

Во натпревар без ниту едно исклучување, дури и само еден жолт картон екипата на Јуниор Кисела Вода дојде до победа од 25:16 на гостувањето кај составот на Астраион кој и после 13. коло останува без бодови.

Астраион го имаше првото водство на овој дуел, а водеше со 1:0 и 2:1. Потоа следуваше игра во која гостите направија 5:0 и успеаја да стигнат до водство во кое во ниту еден момент немаше проблеми разликата да се одржува.

На полувреме резултатот беше 15:9 во корист на составот на Јуниор Кисела вода, а овие плус шест од полувремето во продолжение беа зголемени. Водството до крајот беше зголемено до девет гола за конечни 25:16 така што бодовите очекувано завршија кај гостите.

Овој натпревар немаше директно влијание на првите три места на табелата така што двете екипи одиграа мирно и за меѓусебен престиж.

16 - 25
Конечен резултат

Место

Спортска сала „Парк“

Резултати

Екипа1-во полувреме2-ро полувремеРезултат
АСТРАИОН916Пораз
ЈУНИОР К.В.1525Победа

АСТРАИОН

ЈУНИОР К.В.

# Играч Позиција Исклучување Голови
1Матеј Петковскиголман00
2Марио Гичевцентрален бек04
3Андреј Крстевски-01
4Марко Трајковскипивот06
5Мартин Бошковскипивот02
6Стефан Крстескидесно крило00
7Бојан Маневцентрален бек01
8Кирил Пешкирскилево крило04
9Дамјан Трајковскицентрален бек00
16Адриан Костадиноскиголман00
18Игор МршуљаСреден бек01
23Стефан Стојановскилев бек03
24Кристијан Николовски-00
30Стефан Јордановски-01
88Томче Трајчевскипивот00
97Жарко Барјактаревиќдесен бек02
 Вкупно 025

Officials

Судии:Делегат:
ВУКАШИНОВСКИ АЛЕКСАНДАР
ТРАЈКОВСКИ МИРКО
ЧАВДАРОВ ВАСИЛ

СУПЕР МАШКА ЛИГА – ПЛЕЈ-АУТ

ТАБЕЛА

ПозЕкипаНПРЛБ