Анти-стрес гради: Сопругата откри како се релаксира Алиловиќ! (ФОТО)

Голманот на ПИК Сегед, Мирко Алиловиќ, не е дел од хрватската репрезентација на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска, но тоа сигурно не го загрижува премногу, бидејќи има повеќе време за семејството.

Десетина години Алиловиќ е во брак со Ива, која важи за една од најубавите хрватски жени, а заедно со неа имаат три деца – Иван, Анте и Мате.

Ива секогаш е во центарот на вниманието со раскошните облини. Свесна за своите адути, но знае и да се пошегува што се гледа по нејзиниот статус на социјалните мрежи.

Таа објави хумористична статија од словенечките медиуми за улогата на женските гради во намалувањето на стресот.

„Тогаш мојот Мирко никогаш не е под стрес, какви гради има дома“, напиша Ива Алиловиќ.