Ангеловски со 14 гола донесе две победи за Белфор

[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox_tgn7"]

Тимот на Белфор, каде што игра Александар Ангеловски, стартуваше победнички во во Третата лига на Франција.

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија беше најдобар стрелец на натпреварите од првото и второто коло.

На гостувањето кај Буржуан, Белфор славеше со 33-29, а Ангеловски успеа да постигне шест погодоци.

Во дуелот од второто коло на домашен терен Белфор беше подобар од составот на Руен со 30-29, а клучен играч одново беше Македонецот со осум гола.

Следен предизвик за Белфор и Ангеловски ќе биде мечот на гостински терен кај Торси.