таг: симе симовски

Симовски: Би било добро што побрзо да се собере репрезентацијата

Селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски е во исчекување на крајот на паузата поради ситуацијата со коронавирусот, но во моментов за...

Симовски после оставката во Куманово: Не можев да поминам над моите...

Лидерот во женската лига, Куманово од вчера е без тренер. Симе Симовски кој го водеше тимот од почетокот на сезоната вчера поднесе оставка, па...

Краљевски се враќа на кормилото на Куманово?

Вчера во доцните вечерни часови, лидерот во Женската лига Куманово неочекувано остана без тренерот Симе Симовски, кој во продолжение ќе извршува само една функција...

„Бевме задоволни од резултатите на Симовски, но…“

Вчера во доцните вечерни часови, актуелниот лидер во Женската лига - Куманово, остана без тренерот Симе Симовски. Тој си поднесе оставка од функцијата, иако...

Куманово остана без тренер: Симовски поднесе оставка

Неколку недели пред почетокот на вториот дел од сезоната од домашното првенство екипата на Куманово која е лидер и која има 13 победи на...

Симовски објави список, „домашните“ сениорки на собир (ФОТО)

Селекторот на женската сениорска репрезентација, Симе Симовски, објави список на 19 ракометарки за претстојниот собир во Куманово. По завршувањето на натпреварите од есенскиот дел во...

Симовски: Задоволен сум од посветеноста, но имаме уште работи да поправиме

Заврши есенскиот дел од Женската лига во кој беа одиграни 13 кола. Тренерот на Куманово Симе Симовски имаше свое видување за досегашниот дел од...

„Задоволството е што помладите ракометарки покажуваат амбиции“

Селекторот на женската репрезентација на Македонија, Симе Симовски имаше свое видување за настапите на турнирот во Турција при што истакна дека целта на овој...

Симовски за 24 Ракомет: Професионализмот е збогатен, на девојките е да...

Женската сениорска репрезентација на Македонија стартуваше со подготовките за турнирот во Анталија во рамки на ЕХФ неделата, а во овие денови ќе се направи...

Симовски повика 23 ракометарки за пријателските натпревари во Турција

Селекторот на сениорската женска репрезентација Симе Симовски го објави списокот на ракометарки на кои ќе смета за пријателските натпревари во рамките на ЕХФ неделата. Симовски...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ