таг: сергеј горбок

Проблеми за Алушовски, Калараш и Горбок се болни

Покрај тоа што екипата на Вардар е ослабена после заминувањето на неколку ракометари таа и понатаму не може да биде комплетна особено на тренинзите...

Сите Руси од Вардар на скратениот список на Кокшаров

Ракометарите кои се дел од екипата на Вардар, а се и дел од репрезентацијата на Русија се најдоа и на скратениот список на селекторот...

Горбок „учи“ за тренер: Не ја завршувам кариерата, но морам да...

Во главниот град на Русија, Москва, започнаа предавањата од програмата на ЕХФ за стекнување на Мастер Коуч лиценца, а меѓу слушателите се и тренерот...

Среќен роденден Сергеј!

Ракометарот на Вардар од Русија, Сергеј Горбок, кој беше дел и од ланскиот шампионски состав на „црвено-црните“ денеска е меѓу славениците на родендени. Тој...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ