таг: рк флензбург

Играч на Флензбург во карантин, 14 дена нема мрдање од дома

Ветаранот во редовите на Флензбург, Холгер Гландорф ќе мора во следните 14 дена да биде во карантин и нема да може да излага од...

Лига на шампиони: Флензбург и Целје по бодови кои им се...

Тимовите на Флензбург и Целје го отвораат последното 14. коло од групната фаза во Лигата на шампионите, а овој дуел е единствениот кој се...

Лига на шампиони: Пик Сегед без право на грешка

Натпреварот меѓу Флензбург и Пик Сегед носи отворање на 13. коло од Лигата на шампионите во кое дефинитивно главното внимание ќе биде насочено кон...

Загреб имаше напад за реми, но бодовите заминаа за Германија

Екипата на ППД Загреб одигра одличен натпревар против Флензбург, но немаше среќа во завршните моменти од натпреварот да дојде до подобар резултат и да...

Флензбург си најде замена за повредениот Норвежанец

Екипата на Флензбург во битката за титулата во Бундес лигата мораше да донесе нов играч и тоа на позицијата десен бек бидејќи првиот избор...

Барселона се прошета во Германија, повеќе од лесно го реши Бундес...

Ракометарите на Барселона дојдоа до победа на дуелот од 6. коло во Лигата на шампионите откако на гостувањето кај тимот на Флензбург забележаа триумф...

Загреб беше блиску до изненадување во Германија, но попушти во финишот

Во првиот натпревар од 4. коло во Лигата на шампионите, Флензбург на домашен терен го совлада Загреб со 20:17. Домашниот состав, во натпревар со...

Лига на шампиони: Паузата помина, 4. коло почнува во Германија

После еден викенд пауза од средбите во Лигата на шампионите денеска почнува 4. коло од Лигата на шампионите во машка конкуренција. Флензбург е домаќин...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ