таг: рк псж

Сагосен: Знам дека многу пари се во прашање и дека ЕХФ...

Со дозвола на клубот, играчот на ПСЖ Сандер Сагосен се врати во Норвешка, во Трондхајм, за да биде со семејството. Во интервју за францускиот...

„КОРОНА Ф4“ во август – Кил, Веспрем, ПСЖ и Барса ќе...

Доколку коронавирусот продолжи да се шири со голема брзина, натпреварите од осминафиналето и четвртфиналето на Лигата на шампионите нема да може да се одиграат...

Не е ПИК Сегед ривалот – КОРОНА може да го елиминира...

Европската ракометна федерација објави дека нема да се играат натпревари во европските купови во април и мај поради ширењето на коронавирусот. Сите дуели што требаше...

Кога не можат да играат ракомет на терен – можат на...

Иако натпревар меѓу рускиот Виктор Ставропол и романскиот ЧСМ Букурешт од четвртфиналето на Челинџ Купот, требаше да се одигра вчера, поради коронавирусот таа беше...

Корона вирусот го премислува Абало: Мојата кариера не може да заврши...

Ракометарот на ПСЖ, кој веќе се смести меѓу легендите на францускиот и светскиот ракомет, Лук Абало долго најавува дека оваа сезона може да биде...

Несекојдневна ситуација: Уживаше гледајќи го ПСЖ додека му правеа фризура на...

Натпреварот меѓу ПСЖ и Ним одигран во рамки на најсилната лига на Франција предизвика многу внимание, а имаше и интересни моменти на трибините. Еден навивач...

Карабатиќ, Раул и Хансен „направија“ хаос во Букурешт

Актуелниот романски шампион Динамо Букурешт со победата над Спортинг Лисабон обезбеди место во осминафиналето на Лигата на шампионите, за првпат откако елитната конкуренција се...

За Вардар да не игра со ПИК Сегед, треба да се...

Ракометарите на Вардар ја завршија групната фаза на шестото место на табелата во групата Б од Лигата на шампионите и за ривал во осминафиналето...

Лазаров и Нант го запреа ПСЖ, но освоија само бод

Екипата на Нант имаше одлична средба против тимот на ПСЖ, но не успеа на крајот да се избори за победа туку само за реми...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ