таг: рк ппд загреб

Ќе играат ли Загреб и Нексе на три фронта наредната сезона?

Коронавирусот предизвика прекин во сите натпреврувања ширум Европа, а ова би можело да донесе историска одлука на ракометната федерација на Хрватска. Доколку се одлучи...

ЕХФ со честитки за првиот Кинез голман стрелец во Лигата на...

Екипата на ППД Загреб заврши со натпреварите во Лигата на шампионите, а на последниот од нив играше против составот на ПСЖ на кој на...

Загреб имаше напад за реми, но бодовите заминаа за Германија

Екипата на ППД Загреб одигра одличен натпревар против Флензбург, но немаше среќа во завршните моменти од натпреварот да дојде до подобар резултат и да...

Пак пораз од еден гол: Еурофарм загуби и на последниот меч...

Ракометарите на Еурофарм Работник или во иднина Еурофарм Пелистер го одиграа последниот меч на домашен терен во СЕХА лигата, но исто како и во...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Еурофарм Работник на нов предизвик, гостува кај Загреб...

Ракометарите на Еурофарм Работник после победата над Веспрем одат на тешко гостување, а тоа ќе биде во Загреб каде што новиот тренер Веселин Вујовиќ...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ