таг: рк нексе

Ќе играат ли Загреб и Нексе на три фронта наредната сезона?

Коронавирусот предизвика прекин во сите натпреврувања ширум Европа, а ова би можело да донесе историска одлука на ракометната федерација на Хрватска. Доколку се одлучи...

ОДЛОЖЕН е натпреварот во СЕХА: Вардар – Нексе нема да се...

Реванш натпреварот од четвртфиналето на СЕХА лигата меѓу Вардар и Нексе нема да се одигра в недела во СЦ „Јане Сандански“. Раководството на СЕХА реши...

Нема одлагање во СЕХА лигата: Вардар-Нексе ќе се игра в недела

Натпреварите од четврт-финалето на СЕХА кои се предвидени за овој викенд ќе бидат одиграни според закажаното, па в сабота во Веспрем и в недела...

Хорват: Вардар и понатаму има одлични поединци

Екипата на Нексе в недела ќе гостува во Скопје каде што против екипата на Вардар ќе го одигра реваншот од четврт-финалето од СЕХА лигата....

Срби ќе му делат правда на Вардар против Нексе

Ракометарите на Вардар ги очекува реванш натпреварот од четвртфиналето на регионалната СЕХА лига против хрватскиот Нексе Нашице. Вардарци донесоа победа од првиот натпревар во Хрватска...

ОФИЦИЈАЛНО: Вардар без „осмиот играч“ против Нексе и ПИК Сегед!

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок со министерот за здравство Венко Филипче, предложи да се забранат сите масовни собири на отворено и затворено,...

Вардар против Нексе и ПИК Сегед пред празни трибини?!

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок со министерот за здравство Венко Филипче, предложи да се забранат сите масовни собири на отворено и затворено,...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Нексе – Вардар (ЛИНК)

Ракометарите на Вардар денеска гостуваат во Нашице кај составот на Нексе на првиот дуел од четврт-финалето од СЕХА лигата. Средбата почнува од 17 часот,...

Март е лош месец за Вардар во Нашице, победил само еднаш...

Ракометарите на Вардар денеска од 17 часот гостуваат во Нашице каде го играат првиот натпревар од четврт-финалето против тимот на Нексе. Ова ќе биде...

Цар: Не треба да нè залажуваат проблемите на Вардар

Ракометарите на Вардар кои се рекордери по бројот на титулите во СЕХА лигата денеска ќе се обидат да дојдат до предност против Нексе за...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ