таг: рк нексе нашице

По Вардар, СЕХА го казни и Еурофарм Пелистер! (ФОТО)

Откако шампионот Вардар беше казнет три пати во регуларниот дел од сезонатa, СЕХА лига го казни и вториот македонски претставник во оваа конкуренција, Еурофарм...

Ристовски: Вардар ја има најдобрата публика во светот!

Ракометарите на Вардар се блиску до пласман на завршниот турнир во регионалната СЕХА лига, откако славеа на гостувањето кај Нексе во Нашице со 30-31. Голманот...

Алушовски: Немаше да биде незаслужено ако победеше Нексе

Ракометарите на Вардар се блиску до пласман на завршниот турнир во регионалната СЕХА лига, откако славеа на гостувањето кај Нексе во Нашице со 30-31. Тренерот...

Чупиќ: Натпреварот беше тензичен до крај, но ние бевме малку посреќни

Ракометарите на Вардар се блиску до пласман на завршниот турнир во регионалната СЕХА лига, откако славеа на гостувањето кај Нексе во Нашице со 30-31. Десното...

Одличните игри беа забележани: Бојан Маџовски во идеалниот тим на СЕХА...

Тимот на Еурофарм Пелистер беше елиминиран од хрватскиот Нексе Нашице во осминафиналето на регионалната СЕХА лига, но одличните игри на левото крило Бојан Маџовски...

Металург го глумеше Вардар

Тимот на Нексе Нашице во рамки на подготвителниот период пред четвртфиналните средби од регионалната СЕХА лига против шампионот Вардар одигра пријателски натпревар против составот...

Хорват како Голужа: Битола е ракометен град, чувајте го и негувајте...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер во реванш натпреварот од осминафиналето на регионалната СЕХА лига славеа над Нексе Нашице со 24-22, но не се пласираа во...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ