таг: рк нант

Лазаров: Со задоволство би заиграл пак за некој македонски клуб!

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров, времето во карантин го поминува во францускиот град Нант. Борбата против коронавирусот продолжува, а како и сите, така и...

Кире Лазаров со донација во борбата против коронавирусот! (ФОТО)

Македонија како и сите држави во светот се бори со пандемијата коронавирус, а голем дел од светските спортисти испратија донации до здравствените институции. Во нашата...

Откажан Ф4 во францускиот Лига куп: Нант и Лазаров нема да...

Завршниот турнир во Лига Купот на Франција, кој требаше да се одржи претстојниот викенд во градот Ле Ман е откажан. Нант, каде што игра капитенот...

КОРОНАВИРУСОТ ЗЕМА ЗАМАВ: Загреб, ЧСМ Букурешт, Нант, Келце….ќе играат без публика!

Брзото ширење на коронавирусот низ Европа го зема својот данок и во спорт. Конкретно во ракометот се одложија неколку настани, а во поголемиот дел...

Лазаров и Нант со пресврт победа кај Сен Рафаел

Тимот на Нант, каде што настапува македонскиот капитен Кире Лазаров, ја продолжи низата без пораз во францускиот шампионат. Сен Рафаел го диктираше темпото во првото...

Лазаров не е мајстор само за ракомет – туку и за...

Ракометарите на Нант загубија два пати во ЕХФ Купот од составот на Магдебург, но и покрај тоа шанси за место во четвртфиналето остануваат големи. Спротивно...

Поради корона вирусот: Нант и Лазаров ќе играат пред редуциран број...

Во Франција е прогласена епидемија од втор степен, па поради тоа Министерството за здравство упати порака до спортските клубови да ги ограничат капацитети на...

„Брат подобри бевте, ама да знаеш ќе ви се одмаздиме“

Бундеслигашот Магдебург каде што игра македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски, вторпат во една седмица беше подобар од францускиот Нант каде игра капитенот на нашата селеција,...

Кузмановски – Лазаров 2:2, но Магдебург пак го совлада Нант

Во 4. коло од Купот на ЕХФ главниот настан за нас беше во Магдебург каде што Филип Кузмановски го пречека Кирил Лазаров. И овој...

Две легенди на едно место: Лазаров и Иџе на кафе средба...

Капитенот на македонската репрезентација Кире Лазаров со неговиот клуб Нант вчера играше дерби натпревар против ПСЖ на кој постигна два гола во ремито 28-28. Во...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ