таг: рк мотор запорожје

Савукинас: Не се плашам од коронавирусот!

Литванскиот стратег Гинтарас Савукинас по четири години на клупата на финскиот шампион Кокс, се пресели во украинскиот првак Мотор Запорожје и веќе дебитираше во...

Макс Струмица одамна не постои, ама држи рекорд во СЕХА лигата!

Медиа тимот на регионалната СЕХА лига го објави списокот на рекордери по завршувањето на регуларниот дел од сезоната, иако не се одиграа уште два...

Мешков Брест со нов победа завери Ф4 во СЕХА

Екипата на Мешков Брест е вториот полуфиналист од СЕХА лигата. Шампионот на Белорусија успеа со уште една победа против Мотор Запорожје да го потврди...

Мешков Брест не го надигра Мотор, ќе биде возбудливо во Запорожје

Екипите на Мешков Брест и Мотор Запорожје го отворија четврт-финалето во СЕХА-лигата, а победата им припадна на домаќините од Белорусија кои ќе имаат само...

„Момците од репрезентацијата ми се смеат бидејќи немам Инстаграм“

Белоруските медиуми во еден необичен прооект ги прашуваат познатите спортисти што сè имаат во нивните телефони. Ова е навистина интересна тема и многу фанови...

Манасков одличен, Веспрем немаше милост за Мотор Запорожје!

Унгарскиот гигант Веспрем по тесната победа над Монпелје во минатото коло од групата Б во Лигата на шампионите, славеше убедлив триумф во последната рунда. Избраниците...

Келце победнички во Украина, му зададе домашна на Веспрем

Екипата на Келце во чии редови на терен се врати Игор Карачиќ имаше одличен натпревар на гостувањето кај Мотор Запорожје забележувајќи победа од 33:26...

Вардар го смени тренерот во Мотор Запорожје

Екипата на Мотор Запорожје во рамки на Лигата на шампионите претрпе висок пораз 28:38 на гостувањето кај Вардар во последното коло. Тоа се чини беше...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ