таг: рк марибор

Поранешен ракометар на Охрид и Пелистер има трет клуб оваа сезона

Поранешниот среден бек на македонски суперлигаши Охрид и Пелистер, Марко Кобетиќ, пред само два месеци премина во словенечкиот Марибор, но неговиот агажман траеше многу...

Играше за Охрид и Пелистер, сега ќе тресе мрежи во Словенија

Некогашниот среден бек на два македонски суперлигаши, Марко Кобетиќ, во пролетната полусезона ќе има нов предизвик во кариерата. Хрватскиот интернационалец кој беше меѓу најдобрите стрелци...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ