таг: рк македонија ѓп

Македонија Ѓорче Петров го доби финишот и ги однесе бодовите од...

Во натпревар со многу резултатска неизвесност екипата на Македонија Ѓорче Петров успеа да ги освои трите бода против РК Алушовски победувајќи со 35:31. Гостите го...

Јуниор Кисела Вода со добра позиција во трката за плеј-оф

Ракометарите на Јуниор Кисела Вода се задржаа во горниот дел од табелата во првата група од Првата машка лига, а тоа успеаја да го...

Aстраион веќе има плеј-оф ритам

Составот на Астраион од Струмица одработе одлично второ полувреме на гостувањето во Скопје кај Македонија Ѓорче Петров и успеа да стигне до три бода...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ