таг: рк линц

Костески и Линц претрпеа нов пораз

Македонскиот интернационалец Никола Костески и неговиот Линц уште еднаш беа поразени во првенството на Австрија. Линц загуби на домашен терен од екипата на Алпла Хард...

Костески одигра за „чиста десетка“

Тимот на Линц, каде што настапува македонскиот интернационалец Никола Костески, повторно е поразен во австрискиот шампионат. Линц загуби на тешкото гостување кај составот на Кремс...

Костески втор стрелец во поразот на Линц

Екипата на Линц каде што настапува македонскиот интернационалец Никола Костески забележа нов пораз во австриската лига. Во 5. коло Линц беше поразен од Ферлах на...

Костески без грешка, Линц загуби од Тирол

Тимот на Линц каде што настапува македонскиот интернационалец Никола Костески, забележа пораз во 4 коло од австрискиот шампионат. Линц загуби на домашен терен од изненадувањето...

Костески најдобар, Линц извлече бод против фаворизираниот Вест Виен

Македонскиот интернационалец Никола Костески игра во одлична форма на стартот на новата сезона. Неговиот тим Линц во третото коло од австрискиот шампионат, го освои првиот...

По одличните игри сезонава: Костески го продолжи договорот со австрискиот Линц

Македонскиот интернационалец Никола Костески и следната сезона ќе ја мине во австриското првенство. По одличните изданија оваа сезона, раководството на Линц му понуди нова соработка,...

Поништени првенствата во Австрија – крај на сезоната за македонските интернационалци

Австриската ракометна федерација одлучи да ги поништи сите натпреварувања кои се под нивна капа. Коронавирусот ја зафати и оваа земја која веќе има над...

Десет од десет: Перфектниот Костески му донесе победа на Линц

Тимот на Линц, каде што настапуваат двајцата македонски интернационалци, десното крило Никола Костески и средниот бек Горан Крстевски, забележа победа во плеј-аут разигрувањето во...

Митков и Костески брилјираа во Купот на Австрија – но залудно

Двајцата македонски интернационалци, Никола Костески и Влатко Митков имаа одлични партии во натпреварите од осминафиналето на Купот на Австрија. Сепак и покрај тоа, нивните тимови...

Линц на македонски погон до победа над Барнбах

Тимот на Линц, каде што настапуваат двајцата македонски интернационалци Никола Костески и Горан Крстевски, забележа победа во австрискиот шампионат. На домашен терен, Линц славеше над...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ