таг: рк еурофарм работник

Проблеми за Еурофарм: Гоце Ојлески нема да игра неколку седмици!

Македонскиот вицепрвак Еурофарм Пелистер славеше и на вториот пријателски натпревар против прволигашот КЛ7 со 38-12, но го загуби левото крило Гоце Ојлески на неколку...

Украина со 17 играчи во Виена, двајца од нив од Еурофарм...

Првиот противник на Македонија на Европското првенство, Украина ќе има 17 ракометари на располагање за средбите од првиот круг. Селекторот Сергеј Бебешко се одлучи да...

Ќе има свадба кај „фармацевтите“: Петровски не е веќе ерген –...

Десниот бек на Еурофарм Пелистер, Михаил Петровски од пред неколку дена му кажа збогум на ергенскиот живот. Петровски, кој меѓу соиграчите е познат како Пинки,...

Радовиќ: Битола живее за ракометот, Еурофарм расте од година во година

Еден од најдобрите играчи во финишот на полусезоната во Еурофарм Работник беше десното крило од Црна Гора, Мирко Радовиќ. Тој со неговата репрезентација ќе...

Никола Митревски е најдобар голман по регуларниот дел на СЕХА! (ФОТО)

Голманот на Еурофарм Работник и на македонската репрезентација, Никола Митревски, е најдобар голман по регуларниот дел во регионалната СЕХА лига. Тој забележа вкупно 89 одбрани,...

ОФИЦИЈАЛНО: Битолчани го добија Еурофарм Пелистер (ФОТО)

После извесно време во кое Еурофарм Работник и Пелистер имаа постапка за фузирање конечно веќе е решена целата ситуација и битолчани го добија тимот...

Јотиќ и Дибиров во топ 3 стрелци во СЕХА

Двајца ракометари кои играат за македонските тимови во СЕХА лигата после групната фаза се наоѓаат меѓу најдобрите тројца стрелци во натпреварувањето. Далеку напред на листата...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ