таг: рк бидасоа ирун

Висла Плоцк и Динамо Букурешт со позитива пред реванш баражите од...

Во првите бараж натпревари во Лигата на шампионите од групите Ц и Д, Висла Плоцк и Динамо Букурешт обезбедија предност пред реваншите. Екипите се...

Кузманоски: Ова е успешна европска сезона за Еурофарм

Тимот на Еурофарм Работник со победа се одјави од Лигата на шампионите, откако во Битола славеше против Бидасоа Ирун со 25-23. Средниот бек Горан...

Мојсов: Конечно излегуваме на вистинскиот пат

Тимот на Еурофарм Работник со победа се одјави од Лигата на шампионите, откако во Битола славеше против Бидасоа Ирун со 25-23. Предводникот на домашниот...

Победничка одјава на Еурофарм од ЛШ – во Битола падна некогашниот...

Македонскиот вицепрвак Еурофарм Работник вечерва ја заврши одисејата во Лигата на шампионите. Во Битола гостуваше шпанскиот тим Бидасоа Ирун, кој си замина со пораз...

Утрешниот ривал на Еурофарм Работник се засилува, доаѓа искусен пивот од...

Екипата на Бидасоа Ирун која утре гостува во Битола во последното 10. коло од групата Ц од Лигата на шампионите, веќе почна да го...

Добрите резултати во Лигата на шампиони му донесоа продолжување на договорот

Екипата на вице шампионот на Шпанија, Бидасоа Ирун бележи одлични резултати во Лигата на шампионите. По одиграни пет кола тие се наоѓаат на првата...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ