таг: александар зарков

Еурофарм Пелистер ги собра великаните – Зарков, Поповски, Николовски… во тимот...

Поранешната голманска ѕвезда на Пелистер, а потоа и тренер на клубот и претседател, Стефче Стефановски во интервју за 24 Ракомет зборуваше за новиот предизвик...

Зарков за 24 Ракомет: Да покажеме дека Пелистер не само што...

Ракометарите на Пелистер дојдоа до важна победа на гостувањето во Скопје и тоа против директен ривал за битката за опстанок. Битолчани вчера славеа над...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ