Португалски арбитри за Еурофарм Пелистер и Келце

Европската ракометна федерација ги делегираше официјалните лица за натпреварите од 9 коло во Лигата на шампионите.

Македонскиот првак Еурофарм Пелистер гостува кај полскиот гигант Келце, а таму ќе судат португалски арбитри.

Станува збор за Какадор и Николау, додека делегат на натпреварот во салата „Легионово“ ќе биде Конопласти од Украина.

Средбата меѓу Келце и Еурофарм Пелистер е на програмата на 30 ноември со почеток во 20:45 часот.