19 Џибрил Омар Мбенгу

34
#
19
Име
Џибрил Омар Мбенгу
Националност
ger Германија
Позиција
десен бек
Висина
198
Тежина
101
Моментално игра за
ГЕРМАНИЈА, ПОРТО
Години
30

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ГЕРМАНИЈА203