4 Јосип Периќ

151
#
4
Име
Јосип Периќ
Националност
bih Босна и Херцеговина
Позиција
централен бек
Висина
180
Тежина
76
Моментално игра за
БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА, ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
Години
29

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР0296

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР13313

EURO22 E

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА042