6 Јовица Младеновски

196
#
6
Име
Јовица Младеновски
Националност
mkd Македонија
Позиција
лев бек
Висина
190
Тежина
90
Моментално игра за
БУТЕЛ
Години
35

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БУТЕЛ144119