3 Јанус Смарасон

28
#
3
Име
Јанус Смарасон
Националност
isl Исланд
Позиција
централен бек
Висина
186
Тежина
89
Моментално игра за
ИСЛАНД
Години
27

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ИСЛАНД103