33 Јане Цветковски

57
#
33
Име
Јане Цветковски
Националност
mkd Македонија
Позиција
голман
Висина
191
Тежина
90
Моментално игра за
ПРОЛЕТ
Години
35

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПРОЛЕТ0120